Revizyon Rinoplasti

Bir burun ameliyatında hedeflenen sonuçlara ulaşılamaması durumunda düzeltme için gerekli olan ameliyatlardır. Şu durumlarda revizyon ameliyat yapılabilmektedir;

  • Estetik açıdan belirgin bir sorun olmamasına rağmen hastanın arzu ettiği sonucun elde edilememiş olması
  • Burun sırtındaki düzensizlikler
  • Burun ucundaki asimetriler
  • Burun tıkanıklığına sebep olan eğrilikler
  • Kıkırdak veya kemik yapılarda kayıp ya da bozulmalar

 

Rinoplasti ameliyatları sonrasında iyileşmenin tamamlanarak burnun son şeklini alması yapılan müdahaleye bağlı olarak 6 ay ile 1 yıl arasında sürmektedir. Bu nedenle genel olarak ikinci bir ameliyat yapmadan önce en az 6 ay beklenmesi gerekir.

Revizyon ameliyatlarında, bazı ağır deformitelerde kıkırdak ihtiyacı olabilmektedir. Burun içerisinde yeterli kıkırdak olmadığı durumlarda kulak veya kaburgadan kıkırdak alınması gerekebilmektedir. Kulak kıkırdağı, kulağın arka kısmından alınmakta ve nadiren iz kalabilmektedir. Kaburga kıkırdağı ise kesi meme çizgisinin altına gelecek şekilde planlanmakta yaklaşık 4 cm civarında bir iz oluşturmaktadır

Revizyon ameliyatlarda başarılı sonuçlar alınabilmesi için problemler çok iyi tespit edilmeli, ameliyatta uygulanabilecek teknikler önceden planlanarak gerekli hazırlıklar yapılmalıdır.

Burun Estetiğinde AmeliyatAmeliyatsız Farkları

Bilgi ve Randevu

Burun estetiği ve rinoplasti ile ilgili daha fazla bilgi almak, ücretsiz danışmanlık ve randevu için bize ulaşın. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.